Kolejne Derby dla PŁOMIENIA!

• autor: golda08, 2012-11-03 14:49

Kolejne Derby wygrywa PŁOMIEŃ !!!

Dziś Płomień pojechał na rewanż
do Pielgrzymki. Poprzednie spotkanie skończyło się zwycięstwem Nowej Wsi 5-1. Dziś miało być podobnie... pewne zwycięstwo i komplet punktów wywieziony z pielgrzymki to był cel naszego wyjazdu. Mecz rozpoczynamy swoim podstawowym składem bez ważniejszych roszad. Inicjatywa nie była po niczyjej stronie. Ataki Płomienia jak i Fenixa nie były na tyle skuteczne żeby padła bramka. W około 25 minucie spotkania nasz super snajper Szymon Małaszuk dopadł do piłki w okolicy połowy boiska. Zebrał się z indywidualną akcją i zostawiając za sobą obrońców wyszedł sam na sam z bramkarzem pokonując go jak już nas przyzwyczaił z zimną krwią xD. Mamy prowadzenie 1-0. Kilka kolejnych ataków Płomienia... Piłkę na 17 metrze od Andrzeja Pisarskiego dostał Mateusz Gołda. Uderzył groźnie jednak bramkarz Pielgrzymki poradził sobie z tym strzałem. Kolejne ataki to ataki gospodarzy, jednak nasza obrona jak i sam bramkarz spisywali się bez błędnie. 38 minuta piłkę do Szymona podaje Rafał Drozdek. Kolejna sytuacja sam na sam i tak samo jak wcześniej pada bramka. Mamy 2-0. Do końca pierwszej połowy nie było już żadnych groźniejszych sytuacji.
            Druga połowa zaczyna się bez żadnych zmian w obu ekipach. Gramy swoje ,, cały czas do przodu " :). W 55 minucie z boiska schodzi Mateusz Danielak a za niego wchodzi Kamil Smolarski. Na boisku zaczyna się zagęszczać atmosfera. Co akcje słychać jakieś wyzwiska i obelgi do sędziego jak i między zawodnikami. Sędzia postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i uspokoił najbardziej pobudliwych zawodników żółtą kartką. W około 60 minucie gospodarze strzelają kontaktową bramkę. Mamy 2-1. Nie cieszyli się jednak długo z tego gola gdyż ich chęci na odrobienie pogrzebał Mateusz Gołda który piłkę zbitą przez obrońce Fenixa przejął w okolicy 12-13 metra i strzelił bramkę na 3-1. Strzał próbował zablokować jeden z obrońców jednak piłka po rykoszecie wpadła do bramki całkowicie zaskakując bramkarza. Mamy 3-1 wydaje się że to wystarczający rezultat żeby wygrać ten mecz. Jednak w 75 minucie nasz obrońca Daniel Poczta po kolejnej spornej sytuacji dostaje drugą żółtą kartkę, konsekwencją tego była czerwona kartka. Musiał on opuścić boisko. Od razu po tym incydencie nastawiliśmy się na obronę. Na jego pozycje for stopera wszedł Mateusz Gołda a Szymon Małaszuk pomagał jako defensywny pomocnik. Broniliśmy się skutecznie, jednak w 80 minucie Fenix wykonuje rzut rożny po którym pada bramka na 3-2. Mamy poważne kłopoty, do końca meczu 10 minut a gospodarze strzelają bramkę kontaktową. Do końca meczu nasza drużyna dawał z siebie wszystko żeby wywieść 3 pkt z Pielgrzymki. W ostatnich 7 minutach Fenix miał trzy sytuacje sam na sam z naszym bramkarzem Pawłem Pisarskim. W każdej z trzech sytuacji górą był nasz bramkarz. Sędzia dolicza 4 minuty. W około 2 minuty do końca doliczonego czasu zawodnik Pielgrzymki nie wytrzymał i odepchną Mateusza Gołdę. Za to sędzia pokazał mu czerwony kartonik. Sytuacja wyrównała się gramy 10 na 10. Udało nam się obronić zwycięstwo po dobrej, zaciętej walce.

Za tydzień u nas na stadionie w Nowej Wsi Grodziskiej Płomień zagra mecz o wszystko z Zagrodnem. Zapraszamy kibiców na to spotkanie. Emocji nie zabraknie.