2. golda08 6

Aktualności

Płomień zwycięża pierwszy sparing!

• autor: Epiusz, 2012-08-22 20:57

Dziś rozegrany został pierwszy sparing przed rozpoczęciem nowego sezonu 2012/2013. Nasi zawodnicy podejmowali Huragan Proboszczów na stadionie rywali. Należy również dodać, że naszą drużynę w tym sezonie wspomoże dwóch nowych zawodników; Będą to:

Szymon Małaszuk (Transfer z GKS Raciborowice),

Mateusz Danielak (Transfer z Fenix Pielgrzymka).

Obaj zawodnicy również zadebiutowali dziś w naszej drużynie podczas sparingu.

...Mecz się rozpoczyna. Na początku meczu wyraźnie Proboszczów miał przewagę. Atakowali częściej na bramkę i z trudem odpychaliśmy ich ataki. Skutkiem tego była strata bramki w ok. 20min.; gdzie rywal przy prawej linii pola karnego oddał strzał na długi słupek, zdobywając w ten sposób bramkę. Płomień musiał się obudzić. Gra zaczęła się toczyć coraz płynniej. Staraliśmy się atakować jednak nie było łatwo. 40min... prowadzimy akcję prawym skrzydłem, wrzutka w pole karne, Szymon Małaszuk podaje do Mateusza Gołdy, ten oddaje strzał z ok 16m. piłka odbija się rykoszetem i wpada do siatki. Remis 1:1. Jeszcze kilka akcji w wykonaniu obu drużyn i sędzia kończy pierwszą połowę.

W przerwie po krótkiej wymianie zdań chcieliśmy nieco zmienić styl naszej gry. Płomień już częściej atakował, jednak rywale robili to samo. Musieliśmy być uważni ponieważ ataki rywala były równie groźne jak nasze. Ładnym strzałem w ok. 60min popisał się nasz nowy zawodnik - Szymon Małaszuk, lecz piłka niestety poleciała tuż obok lewego słupka. Kilka minut później, dobrym kontratakiem wykazali się zawodnicy z Proboszczowa, kiedy to po strzale jednego z zawodników piłka odbiła się od poprzeczki. W 75min nasz stoper Andrzej Pisarski postanowił pójść na kilka minut do przodu. Opłaciło się to, ponieważ piłka trafiła mu pod nogi, ten oddał strzał z ok. 25m a piłka odbijając się od poprzeczki wpadła do siatki. Dla pewności nasz pomocnik Maciek Zakaszewski podbiegł i dobił piłkę. Oglądaliśmy jeszcze kilka dobrych akcji, jednak żadna nie zakończyła się bramką. Ostateczny wynik to 2:1 na naszą korzyść.

To tyle z dzisiejszego meczu. W najbliższą sobotę nasza drużyna rozegra kolejny sparing z Fenixem Pielgrzymka na stadionie w NWG. Serdecznie zapraszamy na mecz !

Sobota, 25 sierpnia, godz 11:00